Su Arıtma Cihazları – Depolama Tankı Ve Mineral Filtre

Mebrandan çıkan temiz su cihazın içerisinde ki anti bakteriyel tankın içerisinde depolanır. Bu tankların görevi arıtılmış suyu depolamak ve Musluğa giden suyu basınçlı Hale getirmektir. Tankın kesinlikle hava ve ışık ile teması söz konusu olmadığından pas tutması bakteri veya yosunlaşması mümkün değildir. Tankın içinde bulunan balon sistemi mebrandan gelen arıtılmış suyun basıncı ile geriye doğru itilerek hazır hale gelir arıtma suyu açıldığında basınç ile beraber suyu ileriye doğru iter. Piyasada satılan arıtma cihazlarının içerisinde farklı marka tanklar mevcut burada marka olarak isim vermek doğru olmadığından 5 ila 10 yıl arasında sorunsuz olarak hizmet verecek arıtma cihazları için tank üreten firmalar ürünlerinin kullanıldığında Emin olmamız lazım aynı zamanda tankların kesinlikle sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için NSF onaylı olup olmadığına dikkat etmemiz gerekir. Uluslararası geçerliliğe sahip olan NSF sertifikası firmada Kullanılan bütün parçaların ham maddelerinin insan sağlığına uygunluk belgesi ..

Peki tankın içerisinde arıtılmış su bozulmadan ne kadar süre bekleyebilir aklımıza bu soru gelebilir. Arıtma cihazlarında yada genel su kullanımında dikkat edilmesi gereken husus suyun mümkün olduğunca çabuk tüketilmesidir. Ambalajlı sulara nazaran arıtılmış su tankında bekleyen suyun değerlerini kaybetmeden bekleme süresi biraz daha uzundur. Ancak bu süresyi 15 günden daha uzun tutmamak gerekir. Örneğin uzun süreli tatile gittiğiniz zaman eğer cihaz 15 günden fazla kullanılmadığında cihazın deposunun boşa akıtılıp tekrar dolduktan sonra kullanılması tavsiye edilmektedir.

Peki tank içerisinde bekleyen arıtılmış su hangi aşamadan geçer
Beşinci aşama yani son aşama olarak bahsedilen mineralize karbon filtre yani tankın içerisinde bekleyen arıtılmış suya hem lezzet hemde mineral olarak takviyesi bulunan filtredir. Piyasada satılan farklı markalardaki cihazların içerisinde değişik markalarda ve kalitede bu filtreler ile karşılaşmak mümkün. Son filtrelerin önemi çok büyüktür. İçerisinde bulunan madde granür yani tanecikli karbon ağırlıklı olup kaliteli marka ürünlerde bu son filtrenin içerisinde mineral olarak zenginliğe sahip hindistan cevizi partükülleri bulunmaktadır. Buda suya hem lezzet vermekte hemde mineral olarak yükleme yapmaktadır. Bazı marka cihazların filtrelerinde ise sadece granür karbon kullanılmakta ekstra olarak mineral takviyesi yapan içerisinde doğal taşlar olduğu söylenen sekiz, dokuz hatta on filtreli sistemlerin satıldığını görmekteyiz. Çok önemli olan bir bilgiyide sizlerle paylaşmak istiyoruz. Güvenilir ve sağlıklı su içmek istiyorsanız cihaz içerisinde kullanılan filtrelerin patentli, kaliteli, sağlık örgütlerince onayları alınmış olduğuna dikkat ediniz. Bu şartları yerine getiren su arıtma cihazlarının 6 veya 7 filtreli sistemden oluşması yeterlidir. ekiz, dokuz yada on filtreden geçtikten sonra içtiğiniz suyun en kaliteli en mineralli olduğu anlamına gelmediğini bilmek gerekir.

Diğer su arıtma kelimeleri: su arıtma, su arıtma cihazı,toptan su arıtma,su arıtma fiyatları,su arıtma fiyat,
su arıtma cihazları,reverse osmosis su arıtma,ihlas su arıtma cihazları fiyatları,su arıtma sistemleri,ev tipi su arıtma cihazları,ev tipi su arıtma cihazı,su arıtma yöntemleri,su arıtma cihazlarının zararları,su arıtma nedir,
bms su arıtma cihazları,en iyi su arıtma cihazları,pureMaster Su Arıtma,rainbow su arıtma,waterbox su arıtma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir